google-site-verification: googleea60ca79904e422a.html

O mně

Hraju na violu da gamba a zpívám. Učím hře na violu da gamba a improvizaci a pořádám workshopy dotýkající se všech žánrů. které mě zajímají.

Chystám nahrávání dalšího autorského CD. Bude obsahovat koncertní program s looperem. Jako první plánujeme letos nahrávku Fantazie na jednu krásnou písničku od pana Beethovenova.

V létě 2022 vznikl koncertní program Od Bacha po Vlacha. Zdánlivě nesourodé pořekadlo pro nás bylo inspirací k uveřejnění oblíbeného repertoáru. Tzn. baroko až swing, hlas, viola da gamba, klavír, cembalo (detail viz programy).

Ráda hraju s kolegy ze ZUŠ Nová Paka v Kavárenském programu. Šansony, swing, etno, nevážné aranže vážnohudebních skladeb. Hlasy, gamby, kytara. Hostující housle, perkuse, kontrabas, melodica a další hlasy (detail viz programy).

Aktuální je koncertní sólový program pro violu da gamba, looper a zpěv ze sbírek lidové tvorby. Kromě aranží lidových písní a ozvuků baroka obsahuje i několik písní z období swingu.

V lednu 2020 vyšlo moje první sólové CD s názvem Fantazie na lidové písně u nakladatelství ARTA, které obsahuje autorské skladby pro sólovou violu da gamba i aranže lidových písní, které mě přivedly ke zpěvu.

Hraji i v komorním uskupení Campion Trio, které vydalo CD Aforismy v hudbě (renesanční písně Thomase Campiona).

Od června 2022 mi dělá radost improvizační divadlo. S kolegy ze ZUŠ jsme založili skupinu impro divadla Naostro, která je naší divadelní laboratoří. Ve Vojicích (Vojické múzy) existuje také aktivní odnož tohoto spolku.

Od října 2022 zpíváme se dvěma kolegyněmi v triu swingové písně za doprovodu klavíru, kytary a dalších nástrojů. Název bandu zní 3+1 nebo taky 3+2, podle toho, kdo s námi hraje.

V prosinci 2022 vznikla sousedská kapela, která zpívala při předávání Betlémského světla ve Vojicích, na Masopustu 2023 vystoupila se zpěvy a tanci a na Skoromájové sousedské slavnosti s interaktivním koncertním programem. V plánu je oslava je ještě dožínek.


Historie

Violu da gamba jsem studovala v Lipsku na Musikhochschule Felix Mendelssohn Bartholdy  u Irene Klein a Brémách na Hochschule für Künste u Hille Perl. Během mistrovských kurzů jsem se setkala hudebníky jako Paolo Pandolfo, Wieland Kuijken či Marianne Müller. Další studium probíhalo v Salzburgu na Mozarteu u Vittoria Ghielmiho.

V roce 2012 jsem se vrátila zpět v ČR a pracuji jako ředitelka Základní umělecké školy Nová Paka. ZUŠ se od té doby zaměřuje na starou hudbu, vyučuje se zde hra na violu da gamba, varhany, zobcová flétna, basso continuo a historická improvizace.

Každoročně pořádáme Improfest, festival zaměřený na improvizaci nejen ve staré hudbě. ZUŠ pořádá také kurzy pro učitele, studenty hudby, ale i zájemce z řad veřejnosti, kam zvu zajímavé hosty, které jsem potkala v rámci svého studia či hudebního života, Podrobnosti k tomuto projektu pod názvem Kaleidoskop jsou k nalezení na webu ZUŠ Nová Paka

Spolupracuji s hudebníky jako Michael Pospíšil (soubor Ritornello), Jan Čižmář (loutna), Filip Dvořák (cembalo), Petra Žďárská (cembalo), Melusine de Pas (viola da gamba), Hana Fleková (viola da gamba), Balász Adorján (viola da gamba), Lucie Strejcová (soprán), Barbora Hulcová (loutna) a dalšími sólovými hráči z oblasti staré hudby. Ráda hraji ale i s hudebníky z jiných žánrů.

Účastnila jsem se nahrávání těchto CD - O Smrti i vesele (M.C.Putna), Písně pro Ježíše (M.C.Putna), Adventní písničky z českých barokních kancionálů (M.Pospíšil),  Lauda puer Dominum (D.Cízner), Codex Jacobides (J.Čižmář), Thomas Campion (1567-1620) Loutnové písně Aforismy v hudbě / (L.Strejcová -soprán, B.Hulcová - loutna, M.Uhlířová - viola da gamba), Fantazie na lidové písně (sólo)

Věnuji se také úpravám skladeb pro violu da gamba, které byly původně určeny jiným nástrojům. Hledám nové zvukové možnosti violy da gamba.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky