google-site-verification: googleea60ca79904e422a.html

O mně

Učím děti i dospělé hudební kreativitě, improvizaci a hře na violu da gamba. 

V létě 2022 vznikl koncertní program Od Bacha po Vlacha. Pro někoho možná pouhé pořekadlo a nesmysl, pro nás srdcovka a skutečnost, vycházející z našeho oblíbeného repertoáru. Baroko až swing, hlas, viola da gamba, klavír, cembalo (detail viz programy).

Ráda hraju s kolegy ze ZUŠ Nová Paka v Kavárenském programu. Šansony, swing, etno, nevážné aranže vážnohudebních skladeb. Hlasy, gamby, kytara. Hostující housle, perkuse, melodica a další hlasy (detail viz programy).

Aktuální je koncertní sólový program pro violu da gamba, loooper a zpěv ze sbírek lidové tvorby. Kromě aranží lidových písní a ozvuků baroka obsahuje i několik písní z období swingu.

V lednu 2020 vyšlo moje první sólové CD s názvem Fantazie na lidové písně u nakladatelství ARTA, které obsahuje autorské skladby pro sólovou violu da gamba i aranže lidových písní, které mě přivedly ke zpěvu.

Aktuálně hraji také v komorním uskupení Campion Trio, které vydalo CD Aforismy v hudbě (renesanční písně Thomase Campiona).

Od června 2022 mi dělá radost také improvizační divadlo. S kolegy ze ZUŠ jsme založili skupinu impro divadla Naostro, kde si odvážně hrajeme.

Od října 2022 zpíváme se dvěma kolegyněmi v triu swingové písně za doprovodu klavíru, kytary a dalších nástrojů. Jméno zatím nemáme, ale asi mít brzy budeme.

V prosinci 2022 vznikla také sousedská kapela, která zpívala při předávání Betlémského světla ve Vojicích a zřejmě bude dále existovat a vysílat pozitivní vibrace do svého okolí. Více brzy zde.


Historie

Violu da gamba jsem studovala v Lipsku na Musikhochschule Felix Mendelssohn Bartholdy  u Irene Klein a Brémách na Hochschule für Künste u Hille Perl. Během mistrovských kurzů jsem se setkala hudebníky jako Paolo Pandolfo, Wieland Kuijken či Marianne Müller. Další studium probíhalo v Salzburgu na Mozarteu u Vittoria Ghielmiho.

V roce 2012 jsem se vrátila zpět v ČR a pracuji jako ředitelka Základní umělecké školy Nová Paka. ZUŠ se od té doby zaměřuje na starou hudbu, vyučuje se zde hra na violu da gamba, varhany, zobcová flétna, basso continuo a historická improvizace.

Každoročně pořádáme Improfest, festival zaměřený na improvizaci nejen ve staré hudbě. ZUŠ pořádá také kurzy pro učitele, studenty hudby, ale i zájemce z řad veřejnosti, kam zvu zajímavé hosty, které jsem potkala v rámci svého studia či hudebního života, Podrobnosti k tomuto projektu pod názvem Kaleidoskop jsou k nalezení na webu ZUŠ Nová Paka

Spolupracuji s hudebníky jako Michael Pospíšil (soubor Ritornello), Jan Čižmář (loutna), Filip Dvořák (cembalo), Petra Žďárská (cembalo), Melusine de Pas (viola da gamba), Hana Fleková (viola da gamba), Balász Adorján (viola da gamba), Lucie Strejcová (soprán), Barbora Hulcová (loutna) a dalšími sólovými hráči z oblasti staré hudby. Ráda hraji ale i s hudebníky z jiných žánrů.

Účastnila jsem se nahrávání těchto CD - O Smrti i vesele, Písně pro Ježíše, Adventní písničky z českých barokních kancionálů,  Lauda puer Dominum, Codex Jacobides.

Věnuji se také úpravám skladeb pro violu da gamba, které byly původně určeny jiným nástrojům. Hledám nové zvukové možnosti violy da gamba.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky